Wakacyjny obóz „Lider Dialogu” to 13 dni świetnej zabawy i warsztatów, podczas których każdy uczestnik będzie mógł:

  • zdobyć umiejętności przydatne w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, działaniach społecznych i artystycznych oraz przyszłej pracy zawodowej
  • nauczyć się skutecznej współpracy w zespole, autoprezentacji i kierowania grupą
  • nakręcić swój własny film lub zrealizować projekt społeczny
  • skorzystać z wybranych atrakcji takich jak: park linowy, spływ przełomem Dunajca, kąpiele w Zalewie Czorsztyńskim, wycieczki w Pieniny
  • poznać nowych ludzi i miejsca - fantastycznie spędzić czas!

Obóz odbędzie się w dniach 7-19 lipca 2014 w Kluszkowcach  nad samym Zalewem Czorsztyńskim w pobliżu Pienin i Podhala.

Obóz „Lider Dialogu” jest bezpłatny jako część projektu „Młodzi w sieci – Enter” współfinansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”

 

Jak pracujemy?

Historia organizacji wakacyjnego obozu dla młodzieży „Lider Dialogu” sięga lat ’90, kiedy był on organizowany przez Stowarzyszenie RPP „Integracja” z Rzeszowa. W 2002 roku powstał oddział Stowarzyszenia w Krakowie, który zaczął organizować tego typu obozy dla młodzieży z województwa małopolskiego, również jako część większych projektów np. kilkakrotnie realizowanego projektu „Herkules – poznaj swoją siłę. W 2012 roku członkowie krakowskiego oddziału Stowarzyszenia RPP  „Integracja” założyli Stowarzyszenie Rozwoju Młodzieży Rampa, w którym kontynuują wieloletnią tradycję organizacji obozu i korzystają ze zdobytych w „Integracji” doświadczeń i wiedzy.

W pierwszym tygodniu zajęć uczestnicy uczą się jak skutecznie działać w zespole, dzielić między sobą zadania i planować pracę by osiągnąć założony cel. Podczas wspólnej pracy ćwiczą umiejętność skutecznego porozumiewania się, wyrażania swojego zdania, konstruktywnego rozwiązywania problemów. Lider Dialogu to również szkoła konstruktywnego wywierania wpływu i przewodzenia innym. Metody stosowane na obozie pozwalają każdemu uczestnikowi, który ma na to ochotę sprawdzić się w roli Lidera – Przewodnika Grupy.

Drugi tydzień obozu to czas na wypróbowanie w praktyce nowo nabytych umiejętności. Uczestnicy realizują własne projekty – najczęściej filmy, przedstawienia lub wernisaże fotograficzne. Dzięki temu każdy może się sprawdzić w nowej dla siebie roli i wykazać się swoimi talentami jako reżyser/ ka, aktor/ka, charakteryzator/ka, scenarzysta/ka. Taka tematyka zajęć sprzyja również rozwojowi zainteresowań i kreatywności.

Zajęcia prowadzone są w 3 małych, 10 osobowych grupach, z których każdą opiekuje się 2 doświadczonych trenerów. Niewielka ilość uczestników, opieka trenerów, różnorodne i atrakcyjne zadania pozwalają nie tylko na nabycie nowych umiejętności i sprawdzenie się w nowych rolach, ale również na nabranie większej pewności siebie, przełamanie kompleksów, zawiązanie nowych przyjaźni.

Nie zapominamy również o atrakcjach: w przewidzianym czasie wolnym uczestnicy będą mogli m.in.: skorzystać korzystać z piękna przyrody, zobaczyć malowniczy przełom Dunajca, wybrać się na wycieczkę w góry lub do parku linowego, albo kąpać się w Zalewie Czorsztyńskim.

Wieloletnie doświadczenie trenerów Stowarzyszenia Rozwoju Młodzieży Rampa w realizacji „Lidera Dialogu” pokazuje, że umiejętności rozwinięte podczas obozu są z powodzeniem wykorzystywane podczas działań społecznych (wolontariat, Samorząd Szkolny itp.), artystycznych, sportowych. Ułatwiają funkcjonowanie w środowisku rówieśników, ale również w późniejszym życiu zawodowym.

Po zakończeniu obozu, każdy uczestnik będzie mógł wykorzystać w praktyce nowo nabyte umiejętności, realizując projekty medialne, z ludźmi poznanymi na Liderze!

Zgłoszenia przyjmujemy do 29.05.2014r. Dokumenty zgłoszeniowe oraz wszystkie informacje dla kandydatów dostępne są w gabinecie pedagoga oraz w Stowarzyszeniu Rozwoju Młodzieży RAMPA – Tel: 530 504 626, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.